• Türkçe
  • English

Atatürk Rönesans’ını devam ettiren Yeditepe Üniversitesi'nin hedefi Çağdaş Türkiye'yi yaratacak ve Türkiye'nin Dünyadaki Lider Ülkeler arasında yerini almasını sağlayacak gençler yetiştirmektir. Bu anlamda mesleki bilginin yanı sıra bilgiye kaynağından ulaşmak, bilgiyi dünyaya dünya dillerinden aktarmak ve dünya ile iletişim sağlayabilmek açısından yabancı dilin önemi büyüktür. Bu nedenle Üniversitemiz yabancı dile büyük özen göstermektedir. Bilindiği gibi üniversitemizde eğitim genel olarak yabancı dilde yapılmaktadır.

Üniversitemizin hedef ve ilkeleri doğrultusunda, Yabancı Diller Yüksekokulu olarak amacımız, Tam Zamanlı ve Yarı Zamanlı okutmanlardan oluşan kadromuz ile öğrencilerimize okudukları bölümün eğitim dilinin yanı sıra, en az ikinci ve hatta üçüncü bir yabancı dili de kazandırmaktır. 

Yüksekokulumuzda Birleşmiş Milletler Örgütü resmi dilleri olan Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Rusça, Çince dil dersleri verilmektedir. Ayrıca bu dillerin dışında Almanca, Korece ve yabancı öğrenciler için Türk Dili ve Kültürü dersleri de verilmektedir.

Daha önce Rektörlüğe bağlı Yabancı Diller Bölümü çatısı altında faaliyet gösteren Okulumuz süratle büyüyen Üniversitemizin ihtiyaçları doğrultusunda Kayışdağı 26 Ağustos Yerleşimindeki Güzel Sanatlar Binası 6. Katta hizmet vermektedir.

Yabancı Diller Yüksekokulu olarak, eğitim alanımızı dört ana başlık altında toplayabiliriz:

1) Zorunlu dil dersleri
2) Seçmeli dil dersleri
3) İngilizce konuşma dersleri
4) Yabancılara yönelik Türkçe dersleri

Yabancı Diller Yüksekokulu, Fakülte ve Bölümlerin talepleri doğrultusunda farklı (saat/hafta) programlar halinde dil dersleri açmaktadır.
Kültürel ve mesleki alanda yabancı dilin öneminin bilincine sahip, bir yabancı dille yetinmeyen öğrencilerimiz için ise seçmeli ders olarak dil programları açıyoruz. Bu dersler haftada 3 saatlik programlardan oluşmaktadır.

İyi bir mesleki eğitimin yansıra bir / birden fazla yabancı dil becerisi de kazanarak, geleceğin çağdaş birer ferdi olarak toplumda yer alacak öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyoruz.